Saturday, May 18, 2013

Minust on saanud kudumiskoolitaja

Foto: Markku Vaittinen
Õnneliku juhuse läbi olen teinud käe valgeks kudumiskoolitajana. Sõber Sigre palus mul ennast ühel oma Seto meeste suka koolitusel asendada ja olles küll üsna algaja selles vallas, otsustasin pakkumise vastu võtta ja seda ametit proovida.
Tegemist oli pr Airi Lautakari organiseeritud Soome käsitöö tegijate grupiga, kes juba kümme aastat Eestisse erinevaid käsitööreise korraldab. Nad on käinud Haapsalus ja Muhus, Kihnus ja Tartus, Värskas ja Narvas. Sel korral oli nende teemaks taas Setomaa ja Seto meeste sukad.

Foto: Markku Vaittinen


Minu ülesandeks oli kudujate abistamine probleemide tekkimisel. Samuti soovisid nad, et näitaksin, kuidas kududa kinda sisse aasasid, mis selle soojemaks teevad. Kuna Sigre oli mind eelnevalt pisut reklaaminud, siis teadsid nad mu kinda ja lõnga ärist ja soovisid ka neid näha ja osta.Foto: Markku Vaittinen
Õpilaste näol oli tegemist üsna vilunud kudujatega. Kõik olid teiseks koolituse päevaks paraja jupi valmis saanud. Kes oli otsustanud kohe täissuuruses sukad kududa, oli muidugi jõudnud suhteliselt vähe. Kes aga samu võtteid ja detaile kasutades hoopis kotikest meisterdas, see oli oma tootega peaaegu valmis saanud. Mul oli õnneks Kuremäe Anni kootud sukad kui varnast võtta ja näidata. Anni töö on muidugi imetlust väärt ja pole ime, et üks paar rändas minu kollektsioonist ka Soome.

Kuna narmastest juttu tuli, siis mainisin, et Eestis on kasutatud narmaid ka kinda ääres. Olen taoliselt alustanud vaid ühe paari, sest see on tohutu pusimine. Kena tuli küll ja osteti ka kohe ära. Seetõttu sain oma õpilastele sellest vaid pilti näidata.
Suur tänu Sigrele ja Airile, kõigile õpilstele soovin head kudumist ning kohtumiseni virtuaalselt veebilehekülgedel!

No comments:

Post a Comment